Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace

Anketní otázka

Požadujete změnu ve složení vlády ?

ano
ne
Zobrazit výsledky

Výstava k výročí Gustava Klimta ve Vídni

09.12 | 00:10   |   Redakce 4   |   komentářů (0)

Ke 150. výročí narození secesního malíře Gustava Klimta připravilo Rakousko celou řadu akcí. První z nich je výstava, která má název Gustav Klimt a Josef Hoffmann – pionýři modernismu a koná se v Rakouské galerii Belvedere.

Belvedere, foto: SXC

Přehlídka Gustav Klimt a Josef Hoffmann – pionýři modernismu představuje uměleckou spolupráci Klimta s českým architektem a designerem Josefem Hoffmannem.
Významným výsledkem jejich spolupráce je projekt velkého secesního paláce pro podnikatele Adolfa Stocleta, který Klimt vyzdobil dekorativními malbami. Budova stojí v belgickém Bruselu, kde byl tento nejvýznamnější zahraničnídílo vídeňské secese nedávno zapsáno na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO.
Na výstavě je podrobně představena celá stavba i její luxusní interiér. Vidíme zde Klimtovy obrazy i rekonstrukci jedné z místností a schodiště v měřítku 1:1.
V další rekonstrukci autoři výstavy nabízejí divákům možnost prohlédnout si, jak vypadal Beethovenův vlys, který pro vídeňský paviló;n Secese vytvořil Gustav Klimt ve svých čtyřiceti letech.
Hoffmann je tu představen jako iniciátor vzniku tzv. Vídeňských dílen, nabízejících zákazníkům luxusní secesní vybavení vil a domů.
Kromě řady děl Gustava Klimta mohou návštěvníci výstavy obdivovat nádherné šperky a dekorace, překrásný nábytek, architektonické projekty i předměty užitého umění pro vybavení domácností.
Výstavu Gustav Klimt a Josef Hoffmann – pionýři modernismu můžete v Belvederu navštívit až do 4. března 2012.

Zpět   |   Nahoru

wow gold for Sale. www.savorgold.com Provide Free World of Warcraft Guide and Strategy. Professional WOW Gold, diablo 3 gold, runescape gold wow power leveling Store Online,Best Service to Each Customer. Tera gold for guild wars 2 gold and Blade & Soul gold and Swtor Credits on safe online store,one more click to buy runescape gold , buy Swtor Credits cheap,safe, Fast delivery and Low prices!

Aktuálně

Nejvíce Vás zajímá

TOPlist
0.1247239112854